Puchar PISCARI A.D. 2018 – zmiany… zmiany… zmiany…

Drodzy Wędkarze i Sympatycy wędkarstwa!

Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych, IV edycja Pucharu PISCARI odbędzie się na zbiorniku w Dratowie, a nie jak wcześniej ogłaszaliśmy w Kaleniu.
Pomimo naszych wcześniejszych uzgodnień ze Stowarzyszeniem „Biała Mewa” w Kaleniu oraz przy aprobacie Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia, do głosu, niestety, doszła „polityka” a dokładnie samorządowa kampania wyborcza. Nie będziemy szczegółowo wnikać w całą sytuację – dla zainteresowanych podajemy poniżej link do XXIII sesji Rady Gminy Markuszów. Od 55 minuty nagrania toczy się debata na temat naszych zawodów.

Jednocześnie wyrażamy żal, że społeczna inicjatywa oraz krzewienie sportu wędkarskiego (nawet podczas imprezy towarzyskiej, gdzie współzawodnictwo przebiega z sympatią i uznaniem dla innych zawodników) ginie wśród osobistych przepychanek radnych gminy a polityka wygrywa z obcowaniem z przyrodą, ze zdrowym trybem życia, ze spotkaniem z drugim człowiekiem.

To, co nas szczególnie niepokoi to ignorancja* poszczególnych radnych gminy Markuszów, którzy zamiast zobaczyć w zorganizowaniu  na terenie ich gminy ogólnopolskich zawodów wędkarskich, szansę oraz rozgłos dla gminy, skupieni są tylko i wyłącznie na tym, aby zaszkodzić innym.

Przykre jest również to, że radni gminy Markuszów nie pamiętają, a może nie chcą pamiętać, że w zeszłorocznych zawodach wędkarskich dla Dzieci z Domu Dziecka, organizowanych na terenie gminy Markuszów, PISCARI było nie tylko sponsorem nagród, ale zaprezentowaliśmy również fachowy pokaz przygotowania zanęt wędkarskich oraz służyliśmy Dzieciakom pomocą oraz radą podczas łowienia. Nie zwracaliśmy ani wtedy ani przez cały okres naszej działalności uwagi na opcje polityczne, bo nadrzędną wartością jest dla nas dobro Dzieci.

Zmiana łowiska spowodowała zmianę ilości dostępnych miejsc – na Dratowie jest 90 dostępnych miejsc dla zawodników. Wszystkich wędkarzy, którzy zapisali się na nasze zawody ze względu na łowisko w Kaleniu serdecznie przepraszamy. Tym, którzy wpłacili wpisowe, a nie chcą brać udziału w zawodach na Dratowie oczywiście zwrócimy pieniądze.
W celu rezygnacji prosimy o kontakt z Magdaleną Stępień nr tel. 794 995 685 lub e-mail: zamowienia@piscari.pl

Pomimo zmian, zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Pucharze PISCARI na zbiorniku w Dratowie! Więcej informacji na poprawionym plakacie – w załączeniu.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem połamania kija,
Zarząd oraz Wspólnicy
Info-Centrum Konsulting Sp. z o.o.
właściciela marki PISCARI

 

IV edycja Pucharu PISCARI – plakat poprawiony

Wędkowanie w Markuszowie z Dziećmi z Domu Dziecka

Nagranie z XXIII sesji Rady Gminy Markuszów

 

*IGNORANCJA –

to nieświadomość lub nieuctwo. Ignorant to nieuk. Mówimy tak o kimś, kto mimo niewiedzy zabiera głos.

Ignorancji nie należy mylić z ignorowaniem czegoś lub kogoś — czyli z lekceważeniem. Być ignorowanym przez ignoranta to przykre — ale zwykle ignoruje on nas właśnie dlatego, że jest ignorantem

Jerzy Bralczyk

Dodaj komentarz